Kviečiame visus, nepriklausančius rizikos grupei, skiepytis mokama gripo vakcina.

Mokamos gripo vakcinos „Influvak tetra“ kaina – 13,50 eur.

Ne mūsų įstaigos pacientams vakcinos kaina 16.00 eur. Ne mūsų įstaigos pacientai turi turėti savo šeimos gydytojo siuntimą  skiepui, jei tokio siuntimo neturi,  papildomai reikalinga šeimos gydytojo konsultacija, kurios kaina – 5.00 eur.

Mūsų įstaigos pacientai, norėdami pasiskiepyti, turėtų skambinti į  registratūrą ir registruotis skiepui.

SVARBU! Jei pastaruoju metu skiepijotės vakcina nuo COVID-19, nuo paskutinės vakcinos dozės turi praeiti ne mažiau kaip 2 savaitės.

Ką reikia žinoti apie gripą?

Gripas yra viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Lietuvos klimato zonoje sergamumas gripu išauga rudenį ir žiemą. Gripo sezono pradžią sunku nuspėti, tačiau remiantis ankstesnių metų patirtimi, dažniausiai tai būna spalio mėnuo. Gripas – tai ūmi kvėpavimo takų infekcija, plintanti nuo žmogaus oro lašeliniu būdu, todėl lengvai perduodama aplinkiniams. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas yra pavojingas dėl galimų komplikacijų.

 Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo bei jo sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. Šiuolaikinė medicinos patirtis visiškai užtikrina vakcinų saugumą. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kasmet, nes gripo virusų atmainos kasmet keičiasi, pagal tai koreguojama ir vakcinos sudėtis. Tai leidžia efektyviau apsaugoti žmones nuo besikeičiančių gripo virusų. Skiepytis reikėtų pradėti anksčiau, kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios susidarytų reikiamas imunitetas. Geriausias laikas skiepams – rugsėjo – lapkričio mėnesiais. Pasiskiepijus, apsauga išlieka visą gripo sezoną.

15 rugsėjo, 2021
Atgal