Kiekvienais metais gimdos kaklelio vėžio diagnozę išgirsta apie 400 jaunų moterų Lietuvoje ir kiekvienais metais dėl šios ligos miršta apie 200 moterų. Laiku nustačius pakitimus gimdos kaklelyje galima ne tik užkirsti kelią vėžio plitimui, bet ir išvengti šios ligos.

Visos 25-60 metų moterys kartą per 3 metus gali profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Už gimdos kaklelio onkocitologinį tyrimą (OCT) mokėti nereikia. Kiekvieną moterį, kuriai priklauso šis tyrimas informuosime trumpąja SMS žinute. Jeigu priklausote rizikos grupei, tačiau žinutės nesulaukėte ir neatsimenate kada tikrinotės dėl gimdos kaklelio vėžio – kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Kas gali atlikti gimdos kaklelio citologinį tyrimą?

Gimdos kaklelio onkologinį citologinį tepinėlį gali paimti jūsų šeimos gydytoja. Pacientei pageidaujant tyrimą gali atlikti mūsų specialistų centre dirbanti akušerė – visiškai nemokamai. Norint užsiregistruoti šiam tyrimui reikia kreiptis į mūsų specialistų centrą adresu Vydūno g. 19 arba skambinti telefonais: (85) 240 9562,  (85) 240 9637.

Kiek kainuoja gimdos kaklelio citologinis tyrimas?

Atliekant tyrimą „sausoje terpėje“ ant stiklelio – tyrimas visiškai nieko nekainuoja, nes yra kompensuojamas ligonių kasų.

Atliekant tyrimą SurePath skystoje terpėje – priemoka yra tik 15 eurų, nes dalį tyrimo kainos kompensuoja ligonių kasos.

Kurį tyrimą rekomenduojama rinktis?

Valstybinė ligonių kasa 100proc. kompensuoja gimdos kaklelio tyrimą, jeigu jis atliekamas sausoje terpėje. Gydytojai rekomenduoja atlikti tikslesnį tyrimą – tepinėlį skystoje SurePath terpėje. Pacientė gali pati apsispręsti, kurį tyrimą atlikti, tačiau pasirinkus SurePath terpėje tepinėlį kainų skirtumą sumoka pacientė. Šio tyrimo metu visos paimtos ir vienodai fiksuotos ląstelės siunčiamos į laboratoriją ištyrimui. Tokiu būdu pašalinamos visos priemaišos ir tyrimas tampa tikslesnis. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad citologinį tyrimą atliekant skystų terpių metodu, gali būti nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir iki 10 kartų sumažėja netinkamų tirti tepinėlių skaičius.

11 gegužės, 2021
Atgal