Džiaugiamės turėdami galimybę pradėti skiepyti savo senjorus pacientus CoVid vakcinomis. Per pirmąją savaitę pirmąsias CoVid vakcinos dozes sėkmingai gavo beveik 100 pacientų, sulaukusių 80-ies ir daugiau metų.

Ką turėtų daryti mūsų įstaigos pacientas ar jo artimieji, norintys pasiskiepyti Covid vakcina?

Laukti skambučio iš savo gydymo įstaigos.

Šiuo metu mūsų personalas kasdien aktyviai skambina visiems gydymo įstaigos pacientams, kuriems yra 65-eri ir daugiau metų. Pacientui ar jo įgaliotam asmeniui išreiškus pageidavimą pasiskiepyti CoVid vakcina, jis yra įtraukiamas į laukiančių žmonių sąrašą ir, sulaukus savo eilės, bus pakviestas atvykti į gydymo įstaiga CoVid vakcinai.

Ar pacientas gali pasirinkti, kuria CoVid vakcina pasiskiepyti?

Deja, bet ne. Dėl sudėtingų vakcinos transportavimo ir paskirstymo sąlygų kol kas neįmanoma žinoti, kurio gamintojo vakciną gausime tą dieną, kai būsite užregistruotas vakcinai.

Ką daryti jeigu artimasis yra neįgalus ir atvykti į gydymo įstaigą negali?

Šiuos pacientus namuose skiepys mūsų slaugytoja. Namuose slaugomi ir lovose gulintys pacientai skiepijami išskirtinai tik AstraZeneca vakcina dėl paprastesnių transportavimo sąlygų.

Kuri vakcina geresnė/saugesnė?

Užtikriname, kad abiejų gamintojų vakcinos yra saugios ir kokybiškos. AstraZeneca klinikiniuose tyrimuose dalyvavo daugiau nei 24,000 savanorių. Pfizer vakcinos tyrimuose dalyavo daugiau nei 44,000 savanorių. Abi vakcinos yra patvirtintos ir rekomenduojamos visoms amžiaus grupėms Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos vaistų agentūros.

Ko galima tikėtis po vakcinos?

Pacientų, pasiskiepijusių CoVid vakcina, visada prašome 15 minučių palaukti gydymo įstaigoje dėl galimos alerginės reakcijos. Po vakcinos dažnai pasitaiko injekcijos vietos paraudimas, patinimas ar apimantis visą ranką skausmas. Nepriklausomai nuo amžiaus, po vakcinos gali būti jaučiamas nuovargis, silpnumas, mieguistumas. Gali būti jaučiamas kaulų ir raumenų skaumas. Minėtus simptomus dažnai lydi ir pakilusi temperatūra iki 38C. Įprastai šalutiniai reiškiniai trunka apie 24 valandas. Jeigu po vakcinos jaučiatės prastai – kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

2 kovo, 2021
Atgal