Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiemet nuspręsta pratęsti Vaiko sveikatos pažymėjimo galiojimo terminą iki šių metų pabaigos.

Šis palengvinimas galios tiems mokiniams, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė.  Jiems sveikatą pasitikrinti reikės iki gruodžio 31-osios. Tačiau kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

Atkreipiame dėmesį, kad šiemet dėl sveikatos profilaktinio patikrinimo skubėti nebūtina, tačiau raginame tėvelius jau dabar rūpintis ir registruotis gydytojo konsultacijai. Tuo labiau, kad konsultacijos gali tekti palaukti: ir dėl kasmetinių gydytojų atostogų ir dėl to, kad turime paisyti griežtų ir motyvuotų saugumo reikalavimų, skirti laiko kabinetams vėdinti ir dezinfekuoti, todėl tiesioginių konsultacijų, deja, dar negalime teikti tiek, kiek būdavo iki karantino.    

Gydymo įstaigoje profilaktiniam sveikatos tikrinimui tėvai vaikus gali registruoti tiek tiesioginei konsultacijai, tiek nuotolinei konsultacijai nurodytais registratūros  tel. numeriais ir internetu (sistemoje e-pacientas).

8 rugsėjo, 2020
Atgal